در مراسم های مردم داری پیرامون بزرگداشت در گذشت عزیزان در زابل 99 درصد دادن نهار روز سوم را حذف کر د ه اند ولی متاسفانه برخی افراد با تعصب و جهلی که دارند این منطق ایجاد شده را زیر پا می گذارند وهنگامی که از آنها سوال میشود شما چرا به باور مردم داری رایج ایجادشده نمی پیوندید متاسفانه  با تکبر و غرور می گویند ما شهرت و اسم نام خودرا حفظ می کنیم یعنی ما این همه هزینه می کنیم تانام و شهرت بر ما جاری باشد با توجه به اینکه در بسیاری از جهات دیگر نیاز به هزینه است اگر راست می گوئید نهار ندهید محرومیت های جاری شده را ازبین ببرید چون من فلانی هستم من فلان مسئولیت راد ارم نمی توانم با رسم رایج شده مردم حرکت کنم حال  روستای ده ارباب زابل در بنجار یکی از بهترین روستاها در این پذیرش خلاصه کردن مراسم و کم کردن هزینه هاست ودادن ولیمه مخصوص همان مهمان های خاصی است که از راههای دور آمد ه اند  اما به جایش افرادی که دوست دارند هزینه را به اسم ونام میت خود در همان محل هزینه می کنند جالب بسیاری از افرادی که در چند سال اخیر پدران و مادران خودرادر این روستا از دست داد ه اند از بزرگان ایران هستند ولی به فرهنگ ایحاد شده احترام می گذارند وهیچ وقت از نصیحت بزرگان بر نمی گردند درحالی که در روسنایی که تمام قد محرومیت دارد برخی از روی جهل تفکر و به خاطر اسم ورسم که ریا محسوب میشود مردم داری را قبول ندارند وجالب است همین افراد در 50 سانتی متری خودشان مسئله عقب ماندگی و محرومیت را مبینند حال قضاوت باشما آیا مردم ده ارباب بهتر عمل می کنند یا مردم روستایی که هزران تومان هزینه می کنند ولی حاضر به قبول رفع محرومیت نیستند آیا دادن ولیمه ای که برای اسم ونام باشد برای میت  ثواب ایجاد می کند قضاوت باشما

ابادی (روستا ) در سیستان ----نهور مردم ,هزینه ,اسم ,محرومیت ,داری ,های ,مردم داری ,می کنند ,هزینه می ,که در ,ه اندمنبع

تربیون ها می تواند باعث همراهی با دشمن باشد

همه ما در غم شهادت امیر مومنان

روز قدس روز نجات اسلام است----------جامعه بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی سیستان

فرا خوان برای شر کت در ایام الله روز جهانی قدس

یک سری افراد در لباس مسئول ولی دشمن سیستان مخالف

امروز بعد از ظهر به منابست چهلمین روز در گذشت مر حومه

هوشیار باشیم قضاوت باشما

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

آلفا کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. خرید کاندوم ، خرید اسپری تاخیری ، خرید ژل تاخیری | بوبوریم خرید اینترنتی اکستنشن مو سوئیت در کلیبر اجاره سوئیت در کلیبر خدمات طرح توجیهی با قیمت مناسب صبرم سر اومد دیگ بخار چشمی درب پارکینگ اینجا همه چی هست